Kilka słów o nas

Możemy zobaczyć to co w Tobie jest ukryte i czego bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia lekarza zobaczyć nie można.

Realizujemy Politykę Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodną z normą: ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004
Volumed - recepcja

Możemy zobaczyć to co w Tobie jest ukryte

i czego bez specjalistycznegosprzętu i

doświadczenia lekarze zobaczyć nie można.

Pełna opieka nad kobietą w każdym okresie jej życia

 

Oferujemy również naszym pacjentkom porady położnej w zakresie przygotowania do porodu i opieki nad noworodkiem.

Volumed to również diagnostyka ultrasonograficzna i laboratoryjna oraz porady internistyczne, endokrynologiczne i diabetologiczne.

Paniom nie planującym ciąży służymy radą w doborze nowoczesnej antykoncepcji. Każdą pacjentkę otaczamy opieką profilaktyczną obejmującą badania przesiewowe w kierunku schorzeń nowotworowych narządu rodnego i piersi. Pomoc u naszych specjalistów znajdą również pacjentki z zaburzeniami hormonalnymi związanymi z okresem około monopauzalnym ale nie tylko. Zajmujemy się również diagnostyką zaburzeń miesiączkowania oraz wstępną diagnostyką i leczeniem w przypadku podejrzenia niepłodności.

Nasi specjaliści świadczą porady również w zakresie chorób wewnętrznych, endokrynologicznych i diabetologicznych.
Specjalista endokrynolog zajmuje się  problemami z wagą, nadmiernym owłosieniem, czy trądzikiem u kobiet oraz wieloma innymi objawami związanymi z gospodarką hormonalną tarczycy, nadnerczy. Porady diabetologiczne udzielane są chorym na cukrzycę typu I i II oraz kobietom w ciąży z cukrzycą ciążową.

Volumed to również diagnostyka ultrasonograficzna: narządu rodnego, płodu, piersi, narządów jamy brzusznej, tarczycy, ślinianek i węzłów chłonnych. Specjaliści wykonujący te badania posiadają odpowiednie umiejętności i certyfikaty zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz sekcji ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Nasi pacjenci mogą skorzystać również z diagnostyki laboratoryjnej, ponieważ pobieramy krew na pełny zakres badań.

Pobieramy również u kobiet wymazy z pochwy, kanału szyjki, cewki moczowej w kierunku różnych czynników infekcyjnych oraz na badanie cytologiczne szyjki macicy.

szybki kontakt

tel. kom (+48) 695 490 400
tel/fax (12) 353 72 23
Wyślij

Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych pacjentek i zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 wprowadzamy następujące zmiany:
➡️ Po przybyciu do naszej placówki wykonamy pomiar temperatury, wymagamy dezynfekcji rąk oraz wypełnienia ankiety epidemiologicznej
➡️ W sytuacji dodatniego wywiadu po przeprowadzeniu ankiety, pacjentka podlega 14-dniowej kwarantannie i nie może mieć wykonywanych przesiewowych badań ultrasonograficznych. W przypadku stanów nagłych wskazana jest opieka szpitalna w dedykowanym ośrodku
➡️ Ciężarne chorujące na COVID-19 lub z dodatnim testem na SARS-CoV-2 powinny mieć wykonywane badania USG wyłącznie z uzasadnionych wskazań w ośrodkach wielospecjalistycznych dedykowanych do opieki nad pacjentami z infekcją SARS-CoV-2.
➡️ Podczas badań położniczych musimy zminimalizować liczbę procedur wykonywanych głowicą endowaginalną. Przy ocenie długości szyjki macicy wykonujemy badania przezbrzusznie! Chcemy uniknąć tworzenia aerozoli z potencjalnie zakaźnego materiału.
➡️ Omówienie wyniku badania ultrasonograficznego następuje po jego zakończeniu z zachowaniem bezpiecznej odległości.
W trosce o zdrowie naszych ciężarnych pacjentek wprowadzamy dodatkowe środki ochrony:
✔️ Personel ma obowiązek noszenia masek co najmniej chirurgicznej
✔️ Badania wykonywane są w rękawiczkach jednorazowych
✔️ Mycie i dezynfekcja rąk po każdym badaniu
✔️ Czyszczenie i odkażanie aparatu według specjalnych zaleceń producenta
✔️ Głowica i powierzchnia aparatu ma być dezynfekowana po każdej pacjentce.
Zalecenia opracowane na podstawie rekomendacji Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z dnia 20.03.2010.