Biochemia

diagnostyka biochemiczna

Badania biochemiczne to test podwójny oceniający wartości białka PAPP-A i hormonu łożyska β-HCG.

Co to jest biochemia?

 

Badanie jest wykonywanie z krwi matki w posiadanym przez nas aparacie do badań biochemicznych Delfia X-press. Dzięki temu wyniki PAPP-A i β-HCG możemy mieć za godzinę od pobrania krwi i to wyróżnia nas spośród innych dużych laboratoriów. Gwarantujemy rzetelność wyników.
Uczestniczymy w międzynarodowym badaniu prowadzonym przez Randox Laboratories Limited,
które monitoruje nasze wyniki. Unikamy transportu surowicy w przeciwieństwie do innych firm, oferujących takie badania, które korzystają z dużych centralnych laboratoriów, często odległych o setki kilometrów. Nieprawidłowe warunki transportu i przechowywania próbki krwi mogą spowodować destabilizację białek, która fałszuje wyniki. Na podstawie badania ultrasonograficznego i wartości PAPP-A oraz β-HCG liczone jest ryzyko wystąpienia najczęstszych chorób genetycznych, czyli zespołu Downa, Edwardsa, Patu. Do kalkulacji tego ryzyka wykorzystywany jest specjalny program komputerowy, posiadający akredytację Fetal Medicin Fundation. W Gabinetach Specjalistycznych VOLUMED kalkulację ryzyka wykonujemy programem ViewPoint firmy General Electric.

Masz pytanie odnośnie biochemii?
Chcesz zarezerwować termin wizyty?
Skorzystaj z naszego szybkiego kontaktu lub zadzwoń:

szybki kontakt

tel. kom (+48) 695 490 400
tel/fax (12) 353 72 23
Wyślij

Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych pacjentek i zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 wprowadzamy następujące zmiany:
➡️ Po przybyciu do naszej placówki wykonamy pomiar temperatury, wymagamy dezynfekcji rąk oraz wypełnienia ankiety epidemiologicznej
➡️ W sytuacji dodatniego wywiadu po przeprowadzeniu ankiety, pacjentka podlega 14-dniowej kwarantannie i nie może mieć wykonywanych przesiewowych badań ultrasonograficznych. W przypadku stanów nagłych wskazana jest opieka szpitalna w dedykowanym ośrodku
➡️ Ciężarne chorujące na COVID-19 lub z dodatnim testem na SARS-CoV-2 powinny mieć wykonywane badania USG wyłącznie z uzasadnionych wskazań w ośrodkach wielospecjalistycznych dedykowanych do opieki nad pacjentami z infekcją SARS-CoV-2.
➡️ Podczas badań położniczych musimy zminimalizować liczbę procedur wykonywanych głowicą endowaginalną. Przy ocenie długości szyjki macicy wykonujemy badania przezbrzusznie! Chcemy uniknąć tworzenia aerozoli z potencjalnie zakaźnego materiału.
➡️ Omówienie wyniku badania ultrasonograficznego następuje po jego zakończeniu z zachowaniem bezpiecznej odległości.
W trosce o zdrowie naszych ciężarnych pacjentek wprowadzamy dodatkowe środki ochrony:
✔️ Personel ma obowiązek noszenia masek co najmniej chirurgicznej
✔️ Badania wykonywane są w rękawiczkach jednorazowych
✔️ Mycie i dezynfekcja rąk po każdym badaniu
✔️ Czyszczenie i odkażanie aparatu według specjalnych zaleceń producenta
✔️ Głowica i powierzchnia aparatu ma być dezynfekowana po każdej pacjentce.
Zalecenia opracowane na podstawie rekomendacji Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z dnia 20.03.2010.