Leczenie niepłodności

leczenie niepłodności

1 na 12 par ma problem z płodnością

Światowa Organizacja Zdrowia zdefiniowała niepłodność jako niemożność zajścia w ciążę po 12 miesiącach regularnego współżycia bez stosowania metod zapobiegania ciąży. Należy pamiętać, że po 35 roku życia
u kobiety rozpoznaje się niepłodność już po 6 m-cach starań. Wiąże się to z drastycznym zmniejszaniem się potencjału reprodukcyjnego wraz z wiekiem kobiety.

Przyczyny niepłodności są zróżnicowane i dzielimy je na:

 

 

Proponujemy diagnostykę niepłodności kobiecej

W przypadku podejrzewania takiego problemu możemy zaproponować: – ocenę wydolności jajników -badania hormonalne, ultrasonograficzne monitorowanie owulacji – wykluczenie przyczyn infekcyjnych- wymazy w pochwy i kanału szyjki macicy w kierunku bakterii, grzybów, Clamydii, Ureaplazm, Mykoplazm – oceną jamy macicy i drożności jajowodów metodami: Air-sono polegającą na kontrastowaniu powietrzem soli fizjologicznej, które nadaje biały obraz ultrasonograficzny jamy macicy i światła jajowodów).
HyCoSy za pomocą kontrastu Exem foam (nowoczesny, bezpieczny, kontrast do oceny drożności jajowodów, umożliwiający przeprowadzenie badania – także w technikach trójwymiarowych).
W przypadku stwierdzenia jako przyczyny -zaburzeń hormonalnych, proponujemy w pierwszej kolejności leczenie hormonalne przyczynowe (hiperprolaktynemia, subkliniczna niedoczynność tarczycy),
jeśli problem dotyczy głownie owulacji to hormonalne wspomaganie owulacji. W przypadku stwierdzenia jako przyczyny niepłodności innych problemów udzielimy Ci informacji i skierujemy do dalszego leczenia.

 

Chcesz zarezerwować termin wizyty?
Masz pytanie do naszego specjalisty odnośnie niepłodności?
Skorzystaj z naszego szybkiego kontaktu lub zadzwoń:

szybki kontakt

tel. kom (+48) 695 490 400
tel/fax (12) 353 72 23
Wyślij

Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych pacjentek i zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 wprowadzamy następujące zmiany:
➡️ Po przybyciu do naszej placówki wykonamy pomiar temperatury, wymagamy dezynfekcji rąk oraz wypełnienia ankiety epidemiologicznej
➡️ W sytuacji dodatniego wywiadu po przeprowadzeniu ankiety, pacjentka podlega 14-dniowej kwarantannie i nie może mieć wykonywanych przesiewowych badań ultrasonograficznych. W przypadku stanów nagłych wskazana jest opieka szpitalna w dedykowanym ośrodku
➡️ Ciężarne chorujące na COVID-19 lub z dodatnim testem na SARS-CoV-2 powinny mieć wykonywane badania USG wyłącznie z uzasadnionych wskazań w ośrodkach wielospecjalistycznych dedykowanych do opieki nad pacjentami z infekcją SARS-CoV-2.
➡️ Podczas badań położniczych musimy zminimalizować liczbę procedur wykonywanych głowicą endowaginalną. Przy ocenie długości szyjki macicy wykonujemy badania przezbrzusznie! Chcemy uniknąć tworzenia aerozoli z potencjalnie zakaźnego materiału.
➡️ Omówienie wyniku badania ultrasonograficznego następuje po jego zakończeniu z zachowaniem bezpiecznej odległości.
W trosce o zdrowie naszych ciężarnych pacjentek wprowadzamy dodatkowe środki ochrony:
✔️ Personel ma obowiązek noszenia masek co najmniej chirurgicznej
✔️ Badania wykonywane są w rękawiczkach jednorazowych
✔️ Mycie i dezynfekcja rąk po każdym badaniu
✔️ Czyszczenie i odkażanie aparatu według specjalnych zaleceń producenta
✔️ Głowica i powierzchnia aparatu ma być dezynfekowana po każdej pacjentce.
Zalecenia opracowane na podstawie rekomendacji Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z dnia 20.03.2010.