Pierwsza wizyta w życiu

pierwsza wizyta ginekologiczna

Każda kobieta musi do takiej wizyty dojrzeć emocjonalnie. Badanie ginekologiczne wkracza w strefę intymności pacjentki, a „legendy” krążące o tym badaniu niejednokrotnie utrudniają podjęcie decyzji.

Kiedy powinna się odbyć?

Jeśli dziewczynka miesiączkuje regularnie, a miesiączki nie są dla niej kłopotliwe oraz nie towarzyszy im anemia, czy uciążliwy ból, można z pierwszą wizytą poczekać do momentu podjęcia decyzji przez sama pacjentkę. Zalecamy pierwszą, profilaktyczną wizytę ginekologiczną przed rozpoczęciem współżycia.

 

Konsultacja „pierwsza wizyta ginekologiczna” obejmuje:

 

  • badanie ginekologiczne
  • badanie palpacyjne piersi z nauką samobadania piersi
  • poradę z zakresu profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową
  • poradę na temat antykoncepcji
  • poradę na temat profilaktyki nowotworowej (szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy)
Każda kobieta powinna bezwzględnie zgłosić się na pierwszą wizytę po 25 roku życia w związku z profilaktyką nowotworów narządu rodnego i piersi!

Jak wygląda pierwsze badanie ginekologiczne?

W przypadku kobiet które nie rozpoczęły współżycia badanie odbywa się przez odbyt lub pochwę zależy to od budowy anatomicznej pacjentki oraz jej decyzji. Również badanie ultrasonograficzne ginekologiczne może być wykonane przez odbyt lub pochwę. Bardzo ważna jest współpraca z pacjentką w trakcie badania.

 

W każdej chwili w przypadku nieprzyjemnych dolegliwości zgłaszanych przez pacjentkę można od badania odstąpić lub zmienić jego formę. Tak naprawdę to nic strasznego, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Pacjentka może wybrać lekarza według swoich preferencji.Chcesz zarezerwować termin wizyty?

Masz pytanie do naszego specjalisty odnośnie wizyty ginekologicznej?
Skorzystaj z naszego szybkiego kontaktu lub zadzwoń:

szybki kontakt

tel. kom (+48) 695 490 400
tel/fax (12) 353 72 23
Wyślij